Basınçlı Kap Tasarımı ve İmalatı

Basınçlı KapLAR

Basınçlı kap, gazları veya sıvıları ortam basıncından önemli ölçüde farklı bir basınçta tutmak için tasarlanmış bir kaptır. Basınçlı kapların tasarımı, maksimum güvenli çalışma basıncı ve sıcaklığı, güvenlik faktörü, korozyon payı ve minimum tasarım sıcaklığı gibi parametreleri içerir. Basınçlı kap tasarımında diğer önemli parametreler olan rüzgar yükü, deprem yükü, nozzle yükü gibi parametreler de tasarım sırasında göz önünde bulundurulur. 

Firmamız tasarım ekibi güncel tasarım kodlarını kullanarak uluslararası standartlarda (ASME BPVC SEC. VIII Div. I ve EN 13445) basınçlı kap tasarımı ve imalatını yapmaktadır. Mevzuat gereği Türkiye’de kullanılan ve işletme basıncı 0,5 barg üzerindeki basınçlı kaplar için 3 taraf gözetimi ile gerekli her türlü tahribatsız muayene (NDT) ve CE sertifikasyonunu yaptırıyoruz.

Standart basınçlı kaplara ek olarak borulu eşanjör, kettle type reboiler, yoğuşturucular (condenser) da tasarım ve imalat alanlarımız içerisine girmektedir. Borulu eşanjör tasarım ve üretim faaliyetlerimizi uluslararası geçerliliği olan TEMA Standartlarına göre yapmakta ve 3 parti gözetimi gerekli tahribatsız muayene ve testlerini yaptırmaktayız.

Firma olarak ayrıca, basınçlı kap tasarımı ve raporu, detaylı 3D tasarım, imalat ve sertifikalandırma, devreye alma olarak farklı seviyelerde hizmet vermekte olup; ihtiyacınız doğrultusunda ayrı ayrı ya da anahtar teslimi olarak hizmet vermekteyiz.

Çift cidarlı basınçlı kaplar, ısıtma ve soğutma istenilen özel prosesler için ihtiyaca göre tasarlanılarak üretilir. Talep edilmesi durumunda tanklar için izolasyon hesapları yapılarak ısı yalıtımı da uygulanır.

Basınçlı kap tasarım ve imalatında talep edilen tasarım koduna göre, müşteri ihtiyaçlarına, servis süresine ve proses gerekliliklerine en uygun malzemeyi seçerek imalat maliyetlerini optimize etmekteyiz. Bu açıdan düşük alaşımlı karbon çeliğinden, farklı paslanmaz çelik türevlerine kadar geniş bir malzeme çeşitliliğinde müşterilerimize hizmet veriyoruz.

Innosys tarafından tasarlanan ve üretilen basınçlı kapların avantajları:

müşterilerimiz ne diyor

BAŞLAMAYA HAZIR MISINIz?