PCB Tasarımı ve İmalatı

PCB Tasarımı ve İmalatı

Basılı bir devre kartı (PCB), iletken izler, pedler ve iletken olmayan bir alt tabakanın tabaka tabakaları üzerine ve / veya tabaka tabakaları arasına lamine edilmiş bir veya daha fazla bakır tabaka katmanından kazınmış diğer özellikleri kullanarak elektriksel veya elektronik bileşenleri mekanik olarak destekler ve elektriksel olarak bağlar. Bileşenler genellikle elektriksel olarak bağlanmak ve mekanik olarak sabitlemek için PCB’ye lehimlenir.

Basılı devre kartları en basit elektronik ürünler hariç hepsinde kullanılır. Pasif anahtar kutuları gibi bazı elektrikli ürünlerde de kullanılırlar.

PCB’ler devreyi yerleştirmek için ek tasarım çabası gerektirir, ancak üretim ve montaj otomatikleştirilebilir. Düzen çalışmalarının çoğunu yapmak için elektronik bilgisayar destekli tasarım yazılımı mevcuttur. Çok sayıda PCB aynı anda üretilebilir ve yerleşim yalnızca bir kez yapılmalıdır. PCB’ler küçük miktarlarda manuel olarak da yapılabilir, faydaları azalır.

PCB’ler tek taraflı (bir bakır katman), çift taraflı (bir alt katman katının her iki tarafında iki bakır katman) veya çok katmanlı (alt katman katmanlarıyla dönüşümlü olarak bakırın dış ve iç katmanları) olabilir. Çok katmanlı PCB’ler, daha yüksek bileşen yoğunluğuna izin verir, çünkü iç katmanlardaki devre izleri, bileşenler arasında yüzey boşluğunu kaplar. İkiden fazla ve özellikle dörtten fazla bakır düzlemli çok katmanlı PCB’lerin popülaritesindeki artış, yüzeye montaj teknolojisinin benimsenmesi ile eşzamanlıydı. Bununla birlikte, çok katmanlı PCB’ler devrelerin onarım, analiz ve saha modifikasyonunu çok daha zor ve genellikle pratik hale getirir.

PCB çizim ve pcb tasarım uzmanlarımız, elektronik projelerinizde size özel teknolojik ihtiyaçlarınıza hitap eden en kaliteli PCB tasarım projenizi hayata geçirmenizde sizlere yardımcı olurlar.

müşterilerimiz ne diyor

BAŞLAMAYA HAZIRMISINIz?