Reaktör Tasarımı ve İmalatı

Reaktörler

Reaktör, kimyasal reaksiyonun gerçekleştiği kapalı bir kaptır. Kimya mühendisliğinde, klasik birim operasyonlardan biri olan kimyasal reaksiyonu gerçekleştirmek için kullanılan bir proses kabı olduğu anlaşılmaktadır. Mühendislerimiz, reaksiyon kalitesinin optimum seviyede sürekliliğini sağlamak için proses şartlarına en uygun, mekanik ve kontrol tasarımını yaparken bütün emniyet önlemleri de göz önünde bulundurur. Reaktör tasarımındaki diğer önemli konular da,  operasyon asgari şartlarını sağlayan ekipman için maliyeti minimize etmek, en uygun malzeme, ekipman ve enstrümantasyonu seçmektir. Reaktörler müşteri talebine göre tasarım sürecinden, üretimine ve  devreye alınmasına kadar bütün aşamalarda tercih edilen tasarım imalat kodlarına göre 3. taraf gözetimine tabi tutulabilir, tahribatsız muayene yöntemleri ile test edilir.

Firmamız bünyesinde tasarım ve üretimini yaptığımız reaktörlerin boyutları birkaç cm3’ten 2 m3 hacme kadar küçük / orta ölçekli ekipmanlardır. Reaktör içerisindeki akışkan ve reaktör boyutlarına göre değişim göstermekle birlikte -30/+350 C sıcaklık ve -1 barg/+1250 barg basınç şartları altında çalışan ceketli, buhar/kızgın yağ/elektrik ısıtmalı aynı zamanda su / monoetilen glikol çözeltisi soğutmalı olarak tasarlanıp üretilir. PBT (Pitched Blade ), Rushton ve Hydrofoil gibi farklı tipte karıştırıcıları, mekanik salmastraları ve şaftları ithiyaç duyulan boyutlarda tasarlayıp üreterek maksimum performans için gerekli balans alma işlemlerini de yapıyoruz

Firmamız kimyasal üretim ihtiyaçlarınızı karşılamak için kesikli (batch), yarı kesikli (semi-batch) ve sürekli (continuous) tip reaktörleri tasarlayıp ve üretmektedir.

Innosys Avantajları:

müşterilerimiz ne diyor

BAŞLAMAYA HAZIRMISINIz?